Hjärthalsband med Namn och Diamanter i Guld Vermeil
Steg 1. Välj Material
Steg 2. Gör det personligt

Ja
Nej

40 cm
45 cm
50 cm
55 cm


Beskrivning
Instruktioner
Information
Leverans och returer
Beskrivning
Vårt Hjärthalsband med Namn och Diamanter i Guld Vermeil erbjuder den maximala lyxen och unnar mamma en kärleksfull påminnelse att hon alltid är älskad. Detta underbart vackra halsband har upp till fyra namn med ett vackert typsnitt. Våra hantverkare lägger upp till fyra diamanter för att göra denna unika designen fullbordad. Detta halsband är i 18k Guld Vermeil vilket är tjockare och mer hållbart och har en lyxigare guldplätering än vår standard guldplätering. Den har:
- En unik modern design
- Val av upp till 4 graveringar
- Ett elegant typsnitt
- Upp till 4 diamanter
Varför Hon Kommer Att Älska Det:
Det finns inget som kommer nära den klassiska kombinationen av guld och diamanter! Detta halsband erbjuder precis rätt färg och skimmer och dessutom är den en konstant påminnelse om kärleken ni delar.
FLER VAL:
Detta halsband finns även tillgängligt i 18k Guldplätering, 18k Roseguldplätering och Sterling Silver. Du hittar den i graverade smycken kollektionen
Är du nyfiken om meningen med guld vermeil? Kolla gärna in vår guide som svarar på alla din frågor!
Instruktioner
- Endast första bokstaven är versal.
- Klicka här för att se vår kedjelängds guide.
- Läs om vår säkerhetspolicy för barn.
- Kontakta oss gärna via Epost för speciella önskemål eller frågor.
Information
- TableHeaderInformation
- ID:110-01-629-41
- Tjocklek:1.1mm
- Höjd på hänget:25.15mm x 26.67mm
- Material:Guld Vermeil
- Kedjestil:Kulkedja
- Kedjelängd:35 cm, 40 cm, 45 cm, 50 cm, 55 cm
- Stil:Mamma Kollektionen
- Sort av sten:Diamant
- Karat:0.02
- Form:Rund diamant
- Klarhet:SI1-SI2
Leverans och returer
- På grund av den pågående COVID-19 situationen kan du endast ändra din leveransadress upp till 48 timmar efter du gjort en order.
Returpolicy
Nya, oanvända smycken kan returneras till MittNamnhalsband inom 100 dagar efter leverans. Observera att eftersom våra smycken är designade just för dig, kommer dessa returer att medföra en 30% avbokningsavgift vilket innebär att vi återbetala er 70% när smycket har kommit tillbaks till oss.
Du kanske också gillar
Recensioner
- TTomas E., SwedenVerifierad kund✓ Ja, jag skulle rekommendera till en vän